FOTOGALERIE

Vestavěné skříně

Dříve se vestavěné skříně navrhovaly jen do stavebních výklenků, dnes je můžeme umístit i samostatně ve volném prostoru, do výklenků, rohů místnosti, případně jimi vhodně vyřešit tvarové nedostatky místností. Vyjímkou není ani použití vestavěné skříně k rozdělení velké místnosti nebo k vytvoření samostatné šatny třeba v ložnici. Není problém vyrobit i tvarově složité a různě šikmé skříně, což využijeme hlavně v podkroví.

Už samotný zažitý název vestavěné skříně prozrazuje nutnost výroby na míru, aby bylo zajištěno maximální využití daného prostoru, praktické vnitřní uspořádání a celková návaznost na okolní interiér. Při řešení vnitřního úložného prostoru můžeme použít šatní tyče, policový nebo zásuvkový systém, výsuvné koše, držáky kalhot, kravat, pásků nebo třeba i držák na vysavač či žehlící prkno. Výběr vnitřního uspořádání je opravdu široký.

Při návrhu dbáme hlavně na to, aby věci byly uloženy podle ergonomických zásad - věci denní potřeby musí být co nejvíce po ruce, naopak sezónní věci můžou být uloženy i v méně přístupných prostorech. Také je nezbytné správně vybrat způsob otevírání dveří aby byl zajištěn bezproblémový přístup do skříní a naopak dveře při otevřeném stavu neblokovaly pohyb osob v místnosti.

Důležitou součástí je také montáž skříní, kdy je třeba vše pečlivě přizpůsobit stavebním nerovnostem, elektroinstalacím a dalším místním podmínkám tak, aby vše fungovalo správně a po celou dobu životnosti nábytku.