kuchyně

FOTOGALERIE

x

KUCHYNĚ

 
Kdo by nechtěl krásnou novou kuchyňskou linku?
 
U moderních kuchyní je ale daleko více věcí důležitějších než jen pěkný vzhled...

V poslední době došlo k intenzivnímu vývoji kuchyňského vybavení, které kopíruje současný životní styl.

Dříve se kuchyně jakoby vyčlenily z kategorie nábytku a vytvořili si vlastní specifickou kategorii bytového zařízení. Koneckonců to odpovídalo tehdejšímu trendu - poněkud samostatné pozici kuchyně v rámci dispozičního řešení domu. Nyní ale začíná tento trend výrazně měnit svůj směr.

Dnešní domov je nutno chápat jako centrum rodinného a společenského života. Důraz je kladen na komunikativní aktivity sdílené se svými blízkými - ať už zábava, sledování televize, vaření, společné stravování. Kuchyň tedy již není jen pracovní oblast ani samostatné království hospodyňky, ale nenásilně navazuje na interiérový design obytné zóny a nabízí srovnatelný objem komfortu.

To zajišťují vestavné spotřebiče, funkční dřezy, promyšlené kování, systémy pro třídění odpadů a v neposlední řadě i ergonomické zásady a pravidla pro rozvržení moderní kuchyně, které se snaží minimalizovat fyzickou námahu při pobytu v kuchyni.

Hranice mezi kuchyní a obývacím pokojem se stále více stírají, což jednak klade velké nároky na interiérové designéry, ale současně vytváří poptávku po komplexním bezproblémovém řešení prostoru. V důsledku toho všechny barvy, materiály a povrchy použité v kuchyni musí být vhodné i pro obývací pokoj.

Proto je vhodné při výběru kuchyně kontaktovat firmu, která si poradí nejen s vybavením kuchyně, ale i s vybavením celé navazující obytné zóny. Chybou bývá zadání kuchyňské linky firmě zabývající se výrobou sektorového nábytku a následné hledání jiné firmy na výrobu atypických skříněk, doplňků, popřípadě nábytku bezprostředně navazujícího. Vždy doporučujeme realizaci jednoho prostoru provést současně, aby později nevznikaly problémy s materiály či s dispozičním řešením.

Při výrobě kuchyní standardně používáme značkové kování od firem HETTICH, BLUM s integrovaným tlumením na které výrobci poskytují doživotní záruku. Jsme držiteli certifikátu pro zpracování umělého kamene ( CORIAN, GETACORE , STARON apod.)