FOTOGALERIE

Interiérové dveře

Velmi výrazným doplňkem moderního interiéru jsou interiérové dveře s obložkovou zárubní.

Aby vám dveře sloužily co nejlépe, je třeba si dobře promyslet, jak a kam se budou otevírat. Nejčastěji se používají takzvaně otočné dveře, tedy na závěsech (pantech), které otvíráte do prostoru místnosti či chodby. Současným trendem jsou dveře posuvné, které šetří prostor. Mohou zajíždět na stěnu nebo do stavebního pouzdra ve stěně. Novinkou jsou dveře kyvné. V restauracích a barech se uplatňují dveře, které se otevírají na obě strany tzv. lítačky. Všechny dveře mohou být jednokřídlé nebo dvoukřídlé.

Velmi důležité je správně se rozhodnout o směru otevírání. Většinou volíme mezi otevíráním do místnosti nebo ven z místnosti a otevíráním napravo nebo nalevo. Podle toho se jedná o dveře pravé nebo levé. Vše záleží na stavební dispozici domu či bytu. Samotné dveřní křídlo může být buď plné, částečně prosklené nebo celoskleněné. Záleží na místnosti, do které dveře vedou a na potřebě prosvětlení interiéru. Každý interiér si žádá své a proto je potřeba si rozmyslet, kolik je právě v tom vašem bytě či domě světla a volného prostoru. Také je důležité rozhodnout se, zda mají dveře s místností splynout a nechat tak vyniknout jiné části vybavení, nebo se naopak stát dominantou, která zaujme na první pohled.

Pro správnou funkci dveří je důležitá hlavně pečlivá montáž. Naše dveře montují výhradně naši kvalifikovaní zaměstnanci, nikdy si nenajímáme externí firmy. Proto Vám můžeme nabídnout kompletní dodávku se sníženou sazbou DPH.